Kolejny NOWOCZESNY Pszok w regionie

Trwają odbiory Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Nyskiej w Otmuchowie.

Projekt finansowany jest w ramach Subregionu Południowego, a więc Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego. Koszt inwestycji to około          1 400 000,00 zł, w tym dofinansowanie z UE w wysokości 999 999,50 zł.

Utworzony PSZOK dostępny będzie dla wszystkich mieszkańców Gminy Otmuchów. Punkt przyjmować będzie 29 kodów odpadów.

„To kolejny nowoczesny PSZOK, który stworzyliśmy wspólnie z inwestorem wzorując się na podobnych, sprawdzonych rozwiązaniach z innych miast. Korzystanie z punktu nie jest skomplikowane, a w razie jakichkolwiek problemów lub wątpliwości mieszkańcom pomocy udzielą pracownicy obsługi punktu. Aktualnie jeszcze wykonujemy 3 Pszoki w innych częściach regionu” – mówi Paweł Król, kierownik robót.

Obiekt zostanie udostępniony dla mieszkańców gminy pod koniec kwietnia 2021 roku.

Starcie TYTANÓW – dźwigi GROVE do zadań specjalnych

Stało się…

Praca na wysokości to coś, w czym czujemy się dobrze. Dlatego też otaczamy się najlepszymi specjalistami i sprzętem. W związku z tym podjęliśmy ostatnio kolejne kroki. Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że zamierzamy zainwestować w nową maszynę. Plany przeszły do fazy realizacji, a ona z kolei zakończyła się zakupem dźwigu! To 80 tonowa bestia o wysięgu 72 metrów.” – mówi Paweł Król – dyspozytor firmy Euro-Standard.

To już 5 dźwig w parku maszyn…

Do zobaczenia na WYSOKOŚCI!

Zaawansowane prace przy budowie PSZOK

Trwają prace przy przebudowie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów w Chróścicach.

Spółka Prowod pozyskała na ten cel z budżetu Unii Europejskiej 846 tys zł, a całość inwestycji to ponad 1 mln zł. Dzięki tej inwestycji w dużej mierze poprawi się gospodarka śmieciami w gminie Dobrzeń Wielki.

W ramach przeprowadzanych prac przez EURO-STANDARD na terenie Punktu powstaną trzy wiaty stalowe, pod którymi składowane będą elektrośmieci, odpady wielkogabarytowe oraz rzeczy przeznaczone do ponownego użycia. Dbając o komfort pracowników Punktu zostaną zakupione dwa kontenery całoroczne – administracyjny oraz sanitarno-socjalny wraz z wyposażeniem.

Cały teren Punktu zostanie utwardzony i wyłożony kostką brukową, ubytek w postaci leja zostanie zasypany i przystosowany do składowania odpadów. Teren Punktu zostanie ogrodzony, zamontowane zostaną szlabany wjazdowe oraz monitoring. Na potrzeby PSZOK projekt przewiduje również montaż instalacji fotowoltaicznej.

Planowany termin zakończenia robót Marzec 2021 r.

Nowe Przylesie prawie GOTOWE

Jesteście ciekawi, jak idą prace nad Nowym Przylesiem?

Otóż wielkimi krokami zbliżają się już ku końcowi! EURO-STANDARD również nie zwalnia tempa, a całe przedsięwzięcie nabiera coraz więcej blasku.

„W chwili obecnej trwają pracę kosmetyczne. Nasz zakres prac obejmował wykonanie jezdni manewrowej, stanowisk postojowych, drogi pożarowej oraz chodników” – mówi Michał Król, kierownik robót drogowych.

Już niedługo na nowo powstałych parkingach zaparkują pierwsi lokatorzy!

Zapraszamy na spacer po MALOWNICZEJ ścieżce

Zakończyła się rewitalizacja parku miejskiego w Ujeździe. Odnowiono ścieżki dla spacerowiczów, a jedną z atrakcji jest wiata rekreacyjna z paleniskiem, która może pomieścić 24 osoby.

Wiata mieści się przy parkingu stadionu miejskiego w Ujeździe, dzięki czemu całość tworzy mały kompleks rekreacyjny.

„Odtworzyliśmy ścieżki piesze z kostki brukowej i wykonaliśmy drogę pod wiatę, powstała także mała architektura, ławki, kosze, stojaki na rowery. Ponadto cały park oświetliliśmy. Stworzyliśmy także miejsca lęgowe dla ptaków i kaczek oraz ustawiliśmy tablice informujące o zwierzętach i roślinach, jakie występują w parku. Dokonaliśmy także kilkuset nowych nasadzeń wyjątkowych roślin” – mówi Marcin Król, kierownik robót.

Górażdże INWESTUJĄ miliony mimo KRYZYSU

Dobiega końca budowa parkingu wraz z chodnikami dla Cementowni Górażdże w Choruli.

Inwestycja polegała na wykonaniu przebudowy istniejącego parkingu wraz z istniejącymi zjazdami i ciągami komunikacyjnymi zlokalizowanymi bezpośrednio przy parkingu. Nowy parking zyskał 75 miejsc postojowych dla samochodów osobowych.

„To już kolejna OWOCNA współpraca pomiędzy Cementownią Górażdże, a firmą Euro-Standard” – mówi Prezes firmy Euro-Standard Antoni Król.

Nie tak dawno zakończyły się inwestycje:

  • Nowa instalacja dozowania paliw alternatywnych w Choruli
  • Budowa laboratorium betonu w Choruli
  • Modernizacja drogi w sąsiedztwie KSM Dziergowice

Brzeg rewitalizuje. KOLEJNE podwórko zyskało BLASK

Firma EURO-STANDARD zakończyła remont podwórka w obrębie ulic Mlecznej, Kościelnej, Jabłkowej i Długiej w Brzegu. Teren, który jeszcze kilka miesięcy temu był w opłakanym stanie i stwarzał niebezpieczeństwo, przeszedł metamorfozę i zyskał nowe funkcje.

W ramach prac na podwórku powstała nowa nawierzchnia z kostki betonowej (w tym dojścia do budynku – chodnik, jezdnia, parking), przebudowano kilka wejść do budynków, wykonano system odwodnienia podwórka (5 studni rewizyjnych i 2 studnie  wpustowe – podłączone zostały wszystkie budynki), a także urządzono przyjemny, zielony skwer. Zanim przystąpiono do tych prac najpierw wyburzono ogromną kotłownię, która znajdowała się w podziemiach.

„Prace wymagały dużej uwagi i ostrożności, gdyż kotłownia znajdowała się przy samych kamienicach. W ramach robót rozebraliśmy strop, skuliśmy wszystkie ściany, wykonaliśmy izolacje pionową budynków, a całość zasypaliśmy” – mówi Paweł Król, kierownik robót.

Mieszkańcy w końcu odetchną z ULGĄ!

WIELKA inwestycja w mieście OTMUCHÓW

Mieszkańcy gminy Otmuchów będą mogli u siebie składować odpady podlegające segregacji.

Gmina Otmuchów rozpoczęła budowę własnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów. Powstaje on w okolicy ul. Grodkowskiej. Inwestycja finansowana jest ze środków gminy i pieniędzy Regionalnego Programu Operacyjnego. Jej koszt to 1,3 mln zł.

„Prace rozpoczęliśmy od wycinki drzew i robót ziemnych. Później zajmiemy się podbudową i sieciami podziemnymi” – mówi Paweł Król, kierownik robót przy budowie otmuchowskiego PSZOKu.

Na terenie przy ul. Grodkowskiej powstanie plac z zapleczem socjalnym, waga samochodowa, wiata magazynowa, a całość będzie oświetlona oraz monitorowana.

Obiekt ma zostać oddany do użytku na początku przyszłego roku.

Więcej informacji w materiale wideo: https://www.facebook.com/watch/?v=221785012386588&extid=6DJgbB8iFfGfAm0T

KOLEJNY żuraw melduje się na placu

To już 4 dźwigozaur, który zasilił naszą flotę dźwigającą.

„W tym roku obchodzimy 30-lecie naszej firmy. Jesteśmy dobrze przygotowani na przyszłość, a cały nasz zespół oczekuje kolejnych 30-tu lat. Jesteśmy oczywiście bardzo zadowoleni z tych nowych inwestycji. W naszych planach jest ich jeszcze kilka. Planujemy zakup kolejnej ładowarki teleskopowej-obrotowej by poszerzyć naszą ofertę wobec coraz większej liczby klientów.” – mówi Paweł Król, dyspozytor w firmie EURO-STANDARD.

Aktualnie Firma EURO-STANDARD obsługuje 3 budowy – w tym 3 dźwigi 24H – 7 dni w tygodniu.

W naszej ofercie jest również NAJWIĘKSZY DŹWIG w regionie – 130 tonowa bestia.

UDŹWIGNIEMY TWOJĄ BUDOWĘ!

Drogi w Jelczu-Laskowice równe jak STÓŁ

Mieszkańcy Miłoszyc, Chwałowic i Jelcza-Laskowice wspominają, że ich drogi w końcu doczekały się zupełnej modernizacji.

„Teraz to jest kawał drogi równej jak stół” – mówi p. Tomasz, mieszkaniec Miłoszyc.

Zakres prac obejmował wykonanie podbudowy z istniejącego gruntu stabilizowanego cementem, nadanie właściwych spadków oraz profilu drogi, regulacje studzienek i zaworów wodnych, a także utrwalenie nawierzchni emulsją asfaltową i grysem bazaltowym.

Łącznie wyremontowano 5 dróg o powierzchni ponad 10000 m2.

NOWOCZESNY PSZOK na ukończeniu

„Budowy PSZOKów w polskich miastach wymaga Ministerstwo Środowiska, co wynika z kolei z dyrektyw unijnych. Jeżeli dane miasto będzie starać się o środki unijne na projekty związane z odpadami, to będzie musiało wykazać się posiadaniem właśnie takich Punktów” – mówi Michał Król, kierownik robót przy nowo powstającym obiekcie w Murowie.

Gmina Murów realizuje projekt unijny, dzięki któremu mieszkańcy będą mogli dostarczać powstające w ich domach posegregowane śmieci do nowo wybudowanego Punktu Zbiórki Odpadów. Obiekt został wyposażony między innymi w monitoring, led-owe oświetlenie oraz kilka kontenerów sanitarno-socjalnych.

Oddano do użytku kolejne DROGI

Kostka czy asfalt?

„Nie ma prostej odpowiedzi na te pytanie. Każda technologia ma swoje wady i zalety. Najprościej jest powiedzieć, że oczekiwane przez kierowców drogi mogą być z czegokolwiek, byleby były wytrzymałe i szybko je budowano” – mówi Paweł Król, kierownik robót.

Zakończono prace związane z przebudową dwóch dróg w miejscowościach: Dąbrówka Górna oraz Opole obręb Czarnowąsy. W ramach inwestycji firma EURO-STANDARD wykonała nową nawierzchnię z kostki betonowej, pobocza, zjazdy na posesję oraz odwodnienie.

 

Kolejny projekt zakończony SUKCESEM

Zakończył się projekt zagospodarowania terenu parku przy ul. Korfantego w Prószkowie. „W ramach projektu powstało nowe miejsce dla mieszkańców Prószkowa, które wyposażone zostało w ławki, ścieżki, oświetlenie, a także stół do gry w szachy” – mówi Marcin Król, kierownik robót. Teren parku będzie służył jako miejsce spotkań mieszkańców i rekreacji towarzysko sportowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W sąsiedztwie parku, wzdłuż ulicy Korfantego powstał parking dla 10 samochodów.

ODPOWIEDŹ na transportowe wyzwania

Nowy model naczepy Kässbohrer SLS 4 – LOW BED jest już na placu!

Seria SLS o ciężarze własnym wynoszącym 8 ton, skonstruowana dla maksymalnego załadunku, posiada pierścienie mocujące o nośnościach po 6 ton, poszerzenia boczne oraz rampy ładunkowe dla bezpiecznego i szybkiego załadunku.

Wyposażona w hydraulicznie skrętne osie, które oferują maksymalną zdolność manewrowania oraz elastyczność w najcięższych warunkach drogowych i eksploatacyjnych. Seria SLS została opracowana z myślą o transporcie specjalnym w przemyśle i budownictwie.

  • Dopuszczalna techniczna masa załadunkowa: ok. 48 T
  • Długość powierzchni ładunkowej: ok. 9,24 m
  • Szerokość powierzchni ładunkowej: ok. 2,55 m + poszerzenia 2 x 0,3 m

„Pokaz mocy” – kolejny Fendt dołącza do EURO-STANDARD

Ciągnik Fendt 922 Vario to nowoczesny i bardzo ergonomiczny przedstawiciel serii 900 Vario o pojemności silnika 4358 cm3. Pojazdy te są ekologiczne, gdyż wydzielają aż o 95% mniej cząsteczek stałych oraz np. mniej CO2. Fendt przy produkcji postawił także na wydajność i tu model 922 może poszczycić się 10% oszczędnością paliwa dzięki systemowi VarioGrip.

Tym samym Fendt 922 Vario dołącza do swojego „brata” – Fendt 930 Vario!

Ponadstuletni spichlerz do rozbiórki

Z krajobrazu Rzepcz znika ponadstuletni spichlerz oraz kilkanaście innych budynków mieszkalnych i gospodarczych.

Jak przekonuje inwestor, rozbiórka była podyktowana złym stanem technicznym budynków, stwarzającym zagrożenie dla mieszkańców.

Rozbiórki zaczęły się gdy okoliczny teren pokrywała 20 cm warstwa śniegu, a skończyły przy malowniczym słońcu widniejącym nad starym młynem, na którego rozbiórkę nie zgodził się konserwator zabytków. „Prace przebiegały bez zarzuty, z wyjątkiem pewnych trudności, mianowicie musieliśmy wyburzyć 13 metrowy spichlerz w okolicy którego z jednej strony znajdowały się inne budynki mieszkalne, a z drugiej ruchliwa droga. Dodatkowo zaraz przy budynku przebiegały przewody napięciowe i telefoniczne. Ponadto musieliśmy w dwóch miejscach dokonać oddzielenia budynków użytkowych od budynków przewidzianych do rozbiórki” – mówi Marcin Król

Inwestor na całość prac przewidział okres 2 miesięcy, natomiast rozbiórki trwały niecałe 3 tygodnie.

Nadleśnictwo Oława stawia na drogi, kolejne remonty na ukończeniu

Dobiega koniec remontu dróg leśnych w Nadleśnictwie Oława. To 10 dróg o łącznej długości 7 km. Roboty utrzymaniowe dróg prowadzone o tej porze roku są skomplikowane ze względu na ciężkie warunki atmosferyczne, a deszcz i śnieg uniemożliwia dojazd samochodów samowyładowczych z kamieniem.

Na wszystkich drogach odbudowaliśmy system spadków poprzecznych dróg, a także wykonaliśmy niecki i rowy chłonne celem odprowadzenia wód opadowych” – podkreśla Marcin Król.

Z inwestycji cieszy się podleśniczy leśnictwa Oleśnica Mała który podkreśla, że do tej pory drogi te nie spełniały swoich funkcji, a zmienne i trudne warunki pogodowe utrudniały wywózkę drzewa.

W Stobrawskim Parku Krajobrazowym powstaje nowa droga

Pomiędzy Pokojem a Murowem powstała nowa droga. Budowę sfinansowały Lasy Państwowe.

Nowa droga do której użyto blisko 8500 ton kruszywa ma blisko 2,5 km i jest dostosowana do wymogów dojazdu pożarowego. Powstała jezdnia tłuczniowa o szerokości 3,50 m posiada grubość 29 cm, a taka konstrukcja pozwala osiągnąć nośność 10 ton i wytrzymałość nacisku 5 ton na oś.

„Inwestycja jest ważnym elementem nie tylko dla służb leśnych, ale także dla jednostek interwencyjnych Państwowej Straży Pożarnej, która umożliwia przejazdy bez potrzeby nawracania” – mówi Andrzej Król, kierownik budowy.

Najnowsze Renault dołączają do floty Euro-Standard

Pojazdy ze specjalistycznej gamy C – 480KM zostały wykonane tak by pracować w każdym terenie, dzięki dużemu prześwitowi, trybowi off road ze zautomatyzowaną skrzynią biegów oraz hydrostatycznemu systemowi napędu na oś przednią (Optitrack). Flota naszej firmy właśnie powiększyła się o 3 nowe ciągniki – jedne z najnowocześniejszych jakie są dostępne w branży budowlanej.

Inteligentna bestia już na budowie

Miło nam jest poinformować, że właśnie do naszego parku maszyn dołączyła prawdziwa bestia – Spycharka Komatsu D61PXi. To rzadki widok widzieć taką maszynę na budowie. Te blisko 20 ton napędza wysokoprężny 169 konny silnik. Wyposażona jest międzyinnymi w wiele inteligentnych systemów monitorowania dzięki którym spychanie od początku do końca odbywa się w sposób automatyczny zapewniając wysoce precyzyjne niwelowanie końcowe.

Euro-Standard dla szpitala

„Bezpieczeństwo” to główna myśl związana z tym projektem. Firma Euro-Standard podjęła się przebudowy drogi pożarowej przy Szpitalu Wojewódzkim w Opolu. Prace zgodnie z harmonogramem miały potrwać do 31 października lecz realizacja tego projektu dobiegła znacznie szybciej. A wszystko celem zapewnienia jak największego bezpieczeństwa zarówno pacjentom jak i personelowi szpitala.